Виявлено клітини мозку, що відповідають за міру в їжі

science

Досліджуючи у лабораторних мишей мозкові процеси, які відповідають за навчання і пам’ять, вчені виявили новий, на їхню думку, тип нервових клітин, що регулюють міру в їжі. Вони надсилають сигнал, що свідчить про достатню ситість, змушуючи її відмовлятися від надмірного прийому їжі. Як повідомляє Phys.org, новий тип клітин мозку виявили вчені з Університету Джона Гопкінса. За словами директора університетського відділу неврології, професора Річарда Хуганір, клітини посилають мишам сигнал, який наказує припинити прийом їжі. Досліджуючи мозкові синапси, відповідальні за процеси навчання і пам’яті, дослідники сконцентрувалися на ферменті OGT – біологічному каталізаторі, що регулює зокрема і рівень цукру в організмі. При додаванні молекули N-ацетилглюкозамін, фермент OGT змінює поведінку білка.

Вчені видалили ген, відповідальний за виробництво ферменту у дорослих лабораторних мишей, після чого вага гризунів несподівано подвоїлася всього за три тижні.

При цьому відбувалося нарощування жиру, а не м’язової маси. За даними вчених, миші з блокованим OGT їли по 18 раз на день.

«Відсутність OGT заважала їм відчути момент насичення», – резюмували дослідники. Після вимірювання фонової електричної активності в мозку у піддослідних співробітники університету з’ясували, що ці миші отримували в три рази менше сигналів від синапсів, наказуючих припинити їсти, ніж їх звичайні побратими. На думку вчених, результати цих дослідження, опубліковані в березневому номері журналу Science, допоможуть створити більш ефективні засоби в боротьбі з ожирінням у людей.

 

За матеріалами medicalxpress.com