Google патентує розумний годинник, який бере аналіз крові без голки

blood_device_by_google

 

Розумний годинник, здатний отримувати й аналізувати зразки крові, призначений насамперед для хворих на цукровий діабет, які потребують постійного відстеження рівня глюкози. Однак це, безсумнівно, тільки початок. Незважаючи на величезний прогрес у лікуванні діабету, люди, які страждають від цього захворювання, досі вимушені кілька разів на день брати зразки крові з пальця – процедура неприємна, а у великих кількостях і просто болісна. Можливо, розумний годинник Google зробить  життя таких пацієнтів набагато легшим, хоча і не в найближчий час: поки корпорація лише подала заявку на отримання патенту.

У зв’язку з незавершеністю патентування багато деталей розробки поки не розголошуються, ідея описана лише в загальних рисах. Так, замість голки пристрій буде накачувати спеціальну камеру повітрям, створюючи високий тиск і вистрілюючи в шкіру крихітної «кулькою», як з пневматичної гвинтівки в тирі. Крапелька крові потім буде засмоктуватися в іншу ємність для аналізу.

Пристрій поки описано як невеликий цілісний картридж, який зберігається на ремінці розумного годинника, а за необхідності виймається і прикладається до пальця. Можливо, діабетики стануть лише першою групою, яка через кілька років почне випробування новинки на практиці. Згодом, коли методи аналізу мікроскопічних проб крові будуть, нарешті, доведені до ідеалу, така технологія дозволить відстежувати стан здоров’я інших людей, вчасно розпізнаючи наближення небезпечних захворювань.