Тривалий сон у вихідні знижує ризик розвитку діабету 2 типу

shutterstock_287570183 (1)

У любителів довго поспати у вихідні ризик розвитку діабету 2 типу істотно нижчий, ніж у тих, хто намагається дотримуватися режиму навіть у неділю.

Виявляється, наш раціон може впливати на наш сон. Вчені з Медичного центру при Університеті Колумбії (Columbia University Medical Center) вивчили взаємозв’язок між раціоном і якістю сну.

Не секрет, що більшість людей не висипаються протягом робочого тижня, а у вихідні сплять довше, намагаючись компенсувати таким чином недолік сну.

Група вчених з Університету Чикаго (University of Chicago) під керівництвом Джосіан Бруссард (Josiane Broussard) провела дослідження, в якому взяли участь 19 чоловіків. Ніхто з них не хворів на діабет або будь-якими іншими хронічними захворюваннями. На початку експерименту протягом 4 ночей усі вони спали 8,5 годин, а протягом наступних чотирьох ночей – лише 4,5 години. Після цього їм було дозволено виспатися, середня тривалість сну становила близько 9,7 години.

Дослідники аналізували чутливість до інсуліну, а також індекс схильності до діабету, який вказує на ризик розвитку захворювання. Виявилося, що недосип призвів до зниження чутливості до інсуліну на 23% і до підвищення ризику розвитку діабету на 16%. Після того, як учасники експерименту виспалися, ці параметри повернулися в норму.

Втім автори наголошують, що дослідження проведено на малій вибірці, а для підтвердження отриманих даних потрібно більш масштабні експерименти.

 

За матеріалами www.medicalnewstoday.com