Журналу «Діабет Ожиріння Метаболічний синдром» виповнилось 5 років! Починаючи з 2012 року, в Україні представлено видання, яке публікує не лише статті українських та закордонних вчених, але й рекомендації з лікування, з харчової терапії, а також освітньо-культурні матеріали, пов’язані з медициною та діабетологією зокрема.

Спеціально до святкування нашого хоч і невеликого, але такого важливого ювілею відбувся спеціальний захід –  GRAND ROUND. Це була унікальна конференція, що мала на меті зібрати в одному місці українських ендокринологів та провідних зарубіжних фахівців для обміну досвідом у лікуванні цукрового діабету.

Зазначимо, що GRAND ROUND за кордоном – важлива частина постійної післядипломної освіти лікарів. Досвід проведення таких заходів розповсюджений у європейських та американських університетах. В чому ж особливість GRAND ROUND? Зазвичай це кілька лекцій або майстер-класів від провідних фахівців, запрошених з інших університетів або навіть країн. А це значить, що представлена інформація завжди нова для слухачів, адже лектори з інших місць готують доповіді спеціально для цієї аудиторії. Крім того, такий формат передбачає відкритість між лекторами та слухачами – учасники не лише ставлять запит

ання, а й дискутують.

Враховуючи ювілейну дату журналу «Діабет Ожиріння Метаболічний синдром», ми вирішили почати проведення GRAND ROUND і в Україні. У першому заході люб’язно погодилися взяти участь провідний діабетолог Європи, президент EASD (2011-2015 рр.), професор Ендрю Болтон та відомий фахівець в області лікування діабетичної стопи доктор Карен Шара. Модератором заходу був член-кореспондент НАМН України, доктор медичних наук, професор Борис Маньковський, який також виступив із доповіддю.

Професор Ендрю Болтон та професор Борис Маньковський презентували лекції з акцентом на останніх новинах конгресу EASD та нові дослідження в сфері діабетології. Доповідь доктора Карен Шари про лікування діабетичної стопи викликала великий інтерес у слухачів – окрім ендокринологів до

заходу долучилися хірурги, для яких питання лікування хворих із цукровим діабетом часто є наріжним каменем лікування.

Участь спеціалістів різних спеціальностей у GRAND ROUND в котрий раз підтвердила тезу про те, що лікування

 

пацієнтів із цукровим діабетом – задача різних спеціалістів, а не лише ендокринологів.

Наукова конференція зібрала понад 300 лікарів з усієї країни! Ми вдячні всім учасникам, які знайшли час та можливість відвідати лекції, а також відсвяткувати разом із нами 5-річчя журналу!

GRAND ROUND у перекладі – це велике коло, великий раунд. Наше перше велике коло – 5 років – добігло свого завершення, і на

 

ступне вже було означене проведенням GRAND ROUND! Сподіваємось, подальші роки будуть так само, якщо не більше, сповнені вашої підтримки та зацікавленості як у матеріалах журналу, так і в наукових заходах, які проводяться за інформаційного сприяння нашого видання.