28-30 вересня у Львові відбувся VII Український навчальний курс EASD.

Цього року подія зібрала понад 220 учасників. Слухачами стали як українські спеціалісти, так і понад 50 іноземних лікарів. Зокрема потужною та активною на лекціях делегацією була Грузія та Македонія.

Протягом трьох неймовірних днів лектори з різних країн представили актуальні практичні лекції з діабетології. Мова йшла не тільки про компенсацію цукрового діабету 1 типу та оптимальний підбір терапії для діабету 2 типу, але й про різноманітні ускладнення цього захворювання та їх профілактику. Серцево-судинні захворювання, синдром діабетичної стопи, еректильна дисфункція, особливості ведення вагітності при діабеті та неонатальний діабет – це лише частина питань, розглянутих під час лекцій та майстер-класів. Надзвичайно цікавою було доповідь про експериментальне лікування цукрового діабету за допомогою стовбурових клітин.

В якості лекторів у VII Українському навчальному курсі EASD взяли участь Лешек Чуприняк (Польща), Міна Мітракоу (Греція), Гірт-Ян Біссельс (Нідерланди), Томаш Клупа (Польща), Дімітріос Пурнарас (Греція), Раса Веркаускайте (Литва), Даріо Рагелік (Хорватія), Лене Рінггольм (Данія), Сімона Фронтоні (Італія), Борис Маньковський (Україна), Наталія Перцева (Україна), Ірина Кондрацька (Україна), Анна Гарницька (Україна), Світлана Болгарська (Україна), Аліна Урбанович (Україна), Іван Смірнов (Україна), Юлія Сахарова (Україна).

Висловлюємо подяку Європейській асоціації з вивчення цукрового діабету за можливість проведення такого європейського курсу в Україні. Переконані: знання, отримані під час заходу, будуть корисні у щоденній практиці наших слухачів.

Проведення цього курсу разом із Українською діабетологічною асоціацією сприяє розвитку вітчизняної діабетології та укріпленню міжнародних зв’язків. Певні, це далеко не останній курс EASD в Україні.

Ще раз дякуємо усім лекторам, слухачам та партнерам за підтримку та активну участь у курсі!